B. Sikorski: Przed sezonem wziąłbym 5. miejsce w ciemno
2017-05-31

Biofarm Basket Junior U18 zakończył rywalizację w sezonie 2016/2017 na 5. miejscu w Polsce. Jak występ swoich podopiecznych w finałach MP komentuje Bartosz Sikorski?  

Bilans startu zespołu w finałach MP U18 to dwa zwycięstwa, dwie porażki i 5. miejsce. Pozostaje lekki niedosyt po tym, jak oba spotkania, z Treflem i z Rosą po zaciętych końcówkach skończyły się minimalnymi porażkami?

Bartosz Sikorski: Zawsze pozostaje lekki niedosyt. Po to ciężko pracujemy cały sezon, aby takich końcówek nie przegrywać. Chyba po prostu zabrakło nam trochę szczęścia i zimnej krwi, żeby „dopchnąć” oba spotkania.  Szkoda, ale z drugiej strony przed sezonem, mając 50% nowego zespołu, wziąłbym to 5. miejsce w ciemno. 

W obu tych spotkaniach nasza drużyna prowadziła, i to wyraźnie, w czwartych kwartach. W obu przypadkach końcówka należała do rywali. Z czego to wynikało?

Ciężko powiedzieć, myślę że kilka czynników miało na to wpływ. Po pierwsze, chyba za szybko uwierzyliśmy, że mamy już te spotkania wygrane i podejmowaliśmy trudne decyzje rzutowe. Po drugie, nasza obrona nie wyglądała tak dobrze, jak podczas reszty spotkania. Po trzecie, w meczu z Rosą chyba już nam trochę zabrakło siły, gdzie przez faule dwójka naszych zawodników musiała zejść z boiska, co bardzo skróciło nam rotację.

Mistrzem została Rosa Radom – czujesz nutę satysfakcji z tego, że BBJP był drużyną, która stawiła mistrzom największy opór podczas całego turnieju?

Satysfakcję bym czuł, jakbyśmy my zagrali w tym finale, natomiast Rosie bardzo gratuluję medalu, bo z perspektywy całego sezonu po prostu na niego zasłużyła.

Który z naszych zawodników wyróżnił się w turnieju finałowym?

Myślę, że każdy z zawodników dał z siebie co najlepsze, tak że chciałem im serdecznie podziękować za serce i zaangażowanie, które zostawili na parkiecie. Wierzę, że w przyszłym roku wrócimy mocniejsi. 

Jak można ocenić postępy naszej drużyny na przestrzeni całego sezonu?

Postępy moim zdaniem będą widoczne u tych chłopaków dopiero w następnym sezonie, bo u młodych ludzi ciężko szukać postępów z miesiąca na miesiąc, tylko raczej z roku na rok. Tak że poczekajmy do następnego sezonu, ale myślę, że będzie widać postępy naszych zawodników na tle rówieśników w Polsce. 

NAJNOWSZE VIDEO

O NAS NA SPORTOWYCH FAKTACH

FACEBOOK

© Copyright© Biofarm Basket Poznań 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success