Co za historia. Zdobywamy Łowicz!
2020-02-16

Mamy to! Jako druga drużyna na zapleczu ekstraklasy zdobywamy Łowicz!

Księżak, który dotychczas miał bilans 9-1 na własnym parkiecie, poległ po raz drugi. To był świetny mecz w naszym wykonaniu – jest czwarte z rzędu, a ósme zwycięstwo w sezonie! O to właśnie chodziło.

Już pierwsza kwarta ułożyła się po myśli Biofarmu, po 10 minutach było 27:19. Do przerwy prowadziliśmy nawet 44:32. Piotr Robak próbował odwrócić losy spotkania, zdobył 25 punktów w całym meczu, ale podopieczni Marcina Klozińskiego byli zbyt skoncentrowani i nastawienie na sukces, aby dać wyrwać z rąk korzystny wynik.

Trener poznanian mówił, że już każde spotkanie do końca będzie niezwykle istotne. W poczynaniach jego drużyny było widać zaangażowanie i zawziętość, a to często gwarancja sukcesu. Biofarm nie był faworytem w starciu z KS Księżakiem, ale udał się do Łowicza z podniesionymi głowami. Po końcowej syrenie nasi zawodnicy mogli być z siebie zadowoleni, bo wykonali kawał dobrej roboty.

W czwartej, decydującej odsłonie kontrowaliśmy przebieg wydarzeń na parkiecie, wygraliśmy ostatnie 10 minut w stosunku 26:18, a cały mecz 85:71. Marcin Flieger zapisał przy swoim nazwisku 20 punktów, Dawid Bręk dodał ich 14, a jego brat, Mateusz miał 12 „oczek”. Dawid Bręk trafił trzy na pięć oddanych prób z dystansu, a Mateusz Bręk wykorzystał wszystkie sześć oddanych rzutów z pola.

Wygraliśmy walkę pod tablicami 41-31, a duża w tym zasługa wspomnianego Mateusza Bręka, który zanotował siedem zbiórek. Wojciech Tomaszewski w 17 minut, które dostał od trenera Klozińskiego zebrał sześć piłek. Filip Struski zapisał przy swoim nazwisku 11 punktów oraz osiem zbiórek. Marcin Flieger miał najwięcej w zespole, pięć asyst.

Lider Księżaka, Piotr Robak rzucił 25 punktów, ale zatrzymaliśmy Arkadiusza Kobusa i Michała Samsonowicza. Kobus trafił 4 na 11 oddanych prób, a Samsonowicz tylko 2 na 9.

Teraz w sobotę, 22 lutego zmierzymy się u siebie z Kotwicą Kołobrzeg. Już teraz zapraszamy na to spotkanie!

KS Księżak Łowicz - Biofarm Basket Poznań 71:85 (19:27, 13:17, 21:15, 18:26)

Księżak: Robak 25, Stopierzyński 13, Kobus 12, Samsonowicz 9, Grod 6, Czyz 6, Dudek 0, Świderski 0, Kapuściński 0, Tradecki 0.

Biofarm: Flieger 20, D. Bręk 14, M. Bręk 12, Struski 11, Rutkowski 6, Fiszer 6, Marek 6, Fatz 6, Wiśnieski 3, Tomaszewski 1, Giżyński 0.

Wykonanie: Sport Success