Jest pierwsze zwycięstwo
2020-10-16

Pokazali odporność godną seniorów

IgnerHome AZS Basket Nysa – Basket Junior Poznań 79:81

Nie ma co ukrywać, że na ten sukces mało kto liczył, chyba tylko ci, którzy wiedzą, że w sporcie jest wszystko możliwe. Pierwsze punkty w tym meczu zdobywają gospodarze, ale po celnej trójce I. Lewandowskiego, to my wychodzimy na prowadzenie. Po wymianie, może zaraz nie ognia /w 5:40 minucie wynik jest remisowy 7:7, a kolejny remis notujemy w 2:35 15:15/, ostatnie minuty tej kwarty przebiegają przy niewielkiej przewadze poznańskiego zespołu, by ostatecznie kwarta zakończyła się naszym prowadzeniem 21:17. Druga kwarta układa się początkowo bardzo pomyślnie dla nas, gdy powiększamy przewagę do 8 punktów /25:17/. Teraz to drużyna miejscowa odrabia stracony dystans punktowy i doprowadza do remisu 25:25, a następnie 27:27. Kolejny dobry fragment gry naszego zespołu przynosi prowadzenie na zakończenie I połowy 40:32. Taki wynik oczywiście niczego jeszcze nie przesądza, a odpowiedź często otrzymujemy już w III kwarcie. Nie tym razem, bowiem nasz młody zespół trzyma się nadal dzielnie i po remisowej III kwarcie nadal prowadzi 8 punktami /59:51/. Nadzieje rosną, ale pamiętajmy, że my dysponujemy zespołem bardzo młodym, który może łatwo „pęknąć” w decydujących fragmentach meczu. Nic z tego. Wprawdzie miejscowy zespół doprowadza do remisu na niecałą minutę przed zakończeniem spotkania /w regulaminowym czasie gry/, ale ostatnia akcja meczu należy do nas, gdy Sz. Sobiech zdobywa decydujące o zwycięstwie punkty. Zwycięstwo przyszło wcześniej, niż się tego spodziewaliśmy. Dobry to prognostyk, ale na euforię jeszcze czas.

Trener B. Sikorski zapytany o ocenę tego meczu powiedział:

olbrzymie zaangażowanie całej drużyny, dobra realizacja założeń przedmeczowych, dzielenie się piłką, czyli dobra współpraca wszystkich zawodników, a przy tym bardzo dobra skuteczność rzutów z gry. Poprawić musimy skuteczność rzutów osobistych, a poza tym pracować musimy nad zmniejszeniem liczby strat, często niewymuszonych. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, który mimo tak młodego wieku potrafił wywalczyć zwycięstwo w tak gorącej końcówce.

Punkty zdobyli:

- dla Basketu

B. Ziółek 17, 4x3, 7 as., O. Bednarek 15, 1x3, 6 zb., Sz. Sobiech 14, 9 zb., I. Lewandowski 11, 2x3, 6 zb.,

M. Jakubiak 10, 1x3, 5 zb., A. Szajek 7, 1x3,  W. Szymański 5, 1x3, P. Matera 2.

- dla Basketu Nysa najwięcej punktów zdobyli:

R. Malitka 17, 2x3, 10 zb., J. Fedorski 12, 5 zb., J. Lewandowski 12, 2x3, M. Zygadło 11, 3x3.

IgnerHome AZS Basket Nysa - Basket Junior Poznań 79:81

17:21, 15:19, 19:19, 28:22