Juniorzy U18 zagrają w finałach Mistrzostw Polski!
2016-05-01

Odnosząc drugie zwycięstwo w półfinale Mistrzostw Polski U18 w koszykówce mężczyzn, zespół Biofarm Basketu Junior zakwalifikował się do finału tych rozgrywek.

Przed półfinałem ostrożnie, aczkolwiek z nadzieją, ocenialiśmy nasze szanse awansu. Rzeczywistość potwierdziła nasz optymizm, ponieważ dwa zdecydowane zwycięstwa zapewniły nam udział w finale.

W meczu z Polonią Warszawa objęliśmy prowadzenie, wygrywając pewnie I kwartę 24:13, mimo nienajlepszej skuteczności. Druga kwarta wygrana 15:11 zwiększyła naszą przewagę do 15 punktów. Początek III kwarty i prowadzenie Polonii w tej kwarcie 13:0 musiało wzbudzić niepokój trenera i drużyny, bowiem przewaga Biofarm Basketu zmalała do 2 punktów (39:37). Na szczęście był to tylko 4-minutowy zryw rywali i po chwili wszystko wróciło do normy. Jeszcze tę kwartę wygraliśmy, mimo w dalszym ciągu słabej skuteczności, 22:17. Ostatnia kwarta niewiele zmieniła, jeżeli chodzi o różnicę punktową, a wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi Sikorskiemu na skorzystanie z zawodników rezerwowych. Po wyrównanym meczu Polonii z TKM Włocławek można było się spodziewać trudniejszego spotkania.

W naszym zespole wysoką formę z rozgrywek I-ligowych potwierdził M. Kurpisz, notując 19 punktów i 23 zbiórki. Tym razem, jeżeli chodzi o zespół, zadowolić mogła tylko skuteczność rzutów wolnych, która zazwyczaj jest naszą piętą achillesową.

Polonia Warszawa - Biofarm Basket Junior Poznań

57-76
(13:24, 11:15, 17:22, 16:15)

Punkty zdobywali: Kurpisz 19 DD (1x3, 23 zb.), Waraczyński 15 (1), Leszczyński 5 (1), Nowak 2, Brociek oraz Waszczyk 15 (3), Tomaszewski 13 (2), Giżyński 7 (8 zb.), Górski, Krajewski, Ilnicki.

Zdjęcia z meczu można obejrzeć tutaj (fot. Beata Brociek) lub tutaj (fot. Maciej Szetela).

Wykonanie: Sport Success