Już jutro początek turnieju finałowego MP U18
2017-05-23

Ostatnia prosta przed Biofarm Basketem Junior Poznań U18 – w środę 24 maja w Radomiu rusza turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów.

Juniorzy Bartosza Sikorskiego jak burza przeszli rozgrywki wojewódzkie, międzywojewódzkie i półfinałowe MP, nie zaznając ani jednej porażki. Ale nie oznacza to, że tak samo łatwo pójdzie im teraz, w Radomiu.

BBJP znalazł się w grupie A i za przeciwników będzie miał Rosę Radom, Koronę Politechnikę Kraków oraz Trefl Sopot. W drugiej grupie znalazły się takie ekipy, jak Exact Systems Śląsk Wrocław, Hensfort Przemyśl, Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków oraz WKK Wrocław.

Na tym etapie słabych drużyn już nie ma, każdy może okazać się czarnym koniem, dlatego o zwycięstwach decydować będzie dyspozycja dnia, doświadczenie i umiejętność walki ze stresem – zapowiada trener Bartosz Sikorski i dodaje: - Nasza grupa teoretycznie wydaje się silniejsza, a faworyta nie tylko naszej grupy, ale całych finałów, upatruję w Treflu Sopot.

I właśnie od meczu z Treflem poznaniacy rozpoczynają walkę w finałach, dlatego na pytanie o cel, jaki stawia przed drużyną Bartosz Sikorski, odpowiada: - Skupiamy się przede wszystkim na najbliższym meczu z Treflem. Jeśli z nimi wygramy, da to nam „dużego kopa” przed kolejnymi spotkaniami. Staramy się nie myśleć, co będzie później, najważniejszy jest każdy kolejny mecz.

Do Radomia Juniorzy jadą w pełnym składzie, a drobne kontuzje, które dokuczały ostatnio kliku zawodnikom, wydają się już wyleczone.  

Terminarz spotkań BBJP w Radomiu:

Środa, godz. 19:45: Biofarm Basket Junior – Trefl Sopot
Czwartek, godz. 19:15: Korona Politechnika Kraków - Biofarm Basket Junior  
Piątek, godz. 17:00: Biofarm Basket Junior – KS Rosa-Sport Radom
Sobota – półfinały, mecz o 5. i 7. Miejsce
Niedziela – mecz o 3. i 1. Miejsce

Mecze transmitowane będą na żywo na stronie https://imprezylive.pl/?p=9401

NAJNOWSZE VIDEO

O NAS NA SPORTOWYCH FAKTACH

FACEBOOK

© Copyright© Biofarm Basket Poznań 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success