Młodzież młodzieży nierówna...
2020-01-16

...szczególnie pod względem wzrostu

Biofarm Basket II Poznań - SMS PZKosz Władysławowo 84:85

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu zespołu Biofarm Basket II Poznań. W 13 kolejce spotkań II ligi koszykówki męskiej zespół poznański zmierzył się z rówieśnikami z Władysławowa - SMS PZKosz. Dla niewtajemniczonych dodam, że SMS PZKosz to projekt Polskiego Związku Koszykówki polegający na zgromadzeniu, wspólnych treningach i meczach najbardziej obiecujących koszykarzy młodego pokolenia z całej Polski. Dopiero na tym tle widać pełną wartość występu drużyny poznańskiej. Mecz wprawdzie minimalnie przegrany, ale co to był za mecz? Przez trzy kwarty to młodzi koszykarze Biofarmu nadawali ton grze. Przed ostatnią kwartą prowadzili 9 punktami, ale to oczywiście nie gwarantuje zwycięstwa. Decydujący był początek 4 kwarty, gdy goście zmienili obronę „każdy swego” na obronę strefową. Kilka minut tej kwarty zakłóciło dobry do tej pory atak gospodarzy. W odróżnieniu od pierwszej kwarty, gdy trafiliśmy 5 trójek, tym razem - ta ważna przy tym systemie obrony broń - zawiodła. Gdy ocknęliśmy się po tej niemocy /0:13/, koszykarze z Władysławowi objęli prowadzenie 4 punktami. Końcowy fragment meczu to powrót naszego zespołu do gry. W pełnej emocji końcówce trafiamy 2 trójki i odrabiamy straty, ale do pełnej radości zabrakło 1punktu. Ileż to razy 1 punkt decyduje o nastroju pomeczowym? Brzmi to pewnie banalnie: „panowie głowa do góry”, ale z tego występu możecie być naprawdę bardzo zadowoleni, a Wasza postawa niech będzie bodźcem dla innych zespołów Biofarmu. Jak każdy mecz , tak i ten miał swoich wyróżniających się zawodników, ale przecież każdy, kto pojawiał się na boisku dawał z siebie wszystko na miarę swoich możliwości, dlatego „indywidualnie” wyróżniam cały zespół, a o te rzeczywiście indywidualne oceny proszę pytać trenerów.

Punkty zdobyli:

- dla Biofarmu

W. Tomaszewski 23, 2x3, 8 zb., Sz. Sobiech 21, 2x3, 7 zb., I. Maćkowiak 18, 4x3,

A. Wiśniewski 8, 2x3, 5 zb.,I. Burzyński 6, J. Jakubiak 4, F. Munyama 4,

- dla SMS

A. Griszczuk 21, 7x3, 7 zb., A. Sobkowiak 20, 3x3, 5 zb., Sz. Zapała 17, 13 zb., M. Zając 8, 2x3,

K. Porada 7, 1x3, K. Białachowski 6, F. Kałuża 5, 1x3, N. Kolasiński 1.

27:16, 24:26, 18:18, 15:25