Śląsk pokonany po raz drugi
2016-01-19

W niedzielę 10 stycznia 2016 roku rozegraliśmy rewanżowe spotkanie z drużyną Exact Systems Śląsk Wrocław.

W pierwszym meczu wygraliśmy 59:61, więc przed spotkaniem apetyt na zwycięstwo był uzasadniony.

Pierwsze punkty z meczu zdobył z rzutów wolnych Przemysław Gworek, a pierwsza kwarta była wzajemną wymianą ciosów. Często zmieniało się prowadzenie, a dla Śląska równo z syreną kończącą pierwszą kwartę dał je Przemysław Hajnsz. Na początku drugiej odsłony Biofarm Basket wysunął się do przodu po mocnej dobitce wsadem w wykonaniu Mateusza Bręka. Od tego momentu mecz przebiegał pod dyktando Basketu, czego efektem była wygrana druga kwarta 17:6.

Po zmianie stron podopieczni Przemysława Szurka kontynuowali skuteczną grę w ataku i dobrą w obronie. Publiczność rozgrzewał rzutami za 3 punkty Damian Szymczak. W czwartej kwarcie, przy rozluźnieniu w szeregach gospodarzy za odrabianie strat zabrał się Śląsk. Wzięte jednak w porę przerwy na żądanie pozwoliły do końca kontrolować wynik i dzięki temu poznańscy sympatycy koszykówki mogli cieszyć się zwycięstwem.

W zespole Śląska zagrał nasz wieloletni podopieczny Filip Preufer, który w 8 minut rzucił 6 punktów. W drużynie Biofarmu Basket Poznań‬ najlepiej spisywał się Damian Szymczak. Sierakowianin rzucił aż 21 oczek czterokrotnie trafiając zza linii 6,75 m. Nie zawiódł również Kapitan Biofarmu – Piotr Wieloch, który zdobył 15 punktów i zapisał na swoim koncie 6 asyst. Gratulacje dla całej drużyny oraz dopingujących nas kibiców!

Biofarm Basket Poznań – Exact Systems Śląsk Wrocław

84-73
(17:18, 17:6, 27:16, 23:33)

Punkty zdobywali: Szymczak 21 (4), Wieloch 15 (2×3, 6 as.), Metelski 14, Fiszer 8 (1×3, 8 zb.), Szydłowski 6 oraz Frąckowiak 8 (2), Bręk 5 (8 zb.), Smorawiński 4, Stankowski 2, Kurpisz 1, Pawlak.