Trudna wyprawa do Łowicza. Księżak jest świetny u siebie
2020-02-15

KS Księżak Łowicz wygrał u siebie 9 z 10 meczów. Czeka nas bardzo trudne zadanie, ale damy z siebie wszystko! 

Już w niedzielę, 16 lutego zmierzymy się w Łowiczu z tamtejszym KS Księżakiem. Można powiedzieć, że jedziemy do jaskini lwa, bo na własnym parkiecie Księżak może pochwalić się niesamowitym bilansem 9-1! Tylko Górnik Wałbrzych przegrał u siebie również zaledwie raz, a STK Czarni Słupsk zwyciężyli 10 na 12 meczów na swoim podwórku. To trzy najelpiej grające drużyny u siebie w I lidze.

Drużyna Księżaka u siebie jest wyjątkowa mocna, aktualnie bilans 12-8 umiejscawia naszych najbliższych rywali na piątym miejscu w tabeli zaplecza ekstraklasy. To obok Sokoła Łańcut czy wspomnianych Czarnych Słupsk czołówka I ligi. Wyżej są ponadto tylko Górnik Wałbrzych i WKK Wrocław.

Księżak wraca do własnej hali po dwóch meczach wyjazdowych, ostatni ich występ to zwycięstwo nad Doralem Nyska Kłodzko 93:91. Ostatni raz podopieczni Michała Spychały występowali u siebie 25 stycznia i pokonali wtedy Polonię 1912 Leszno aż 101:78.

Ale my też w ostatnich tygodniach pokazaliśmy, co potrafimy. Mamy na swoim koncie trzy zwycięstwa z rzędu. Przełamaliśmy niemoc na wyjazdach podczas meczu w Lesznie i teraz nasz bilans spotkań w halach rywali wynosi 1-8. Drużyna Marcina Klozińskiego funkcjonuje coraz lepiej, ostatnio świetne wejście z ławki rezerwowych zanotował Jakub Fiszer, pod koszem dominował Michał Marek, a w końcówce meczu z Doralem niezawodny był Marcin Flieger.

Księżaka napędza świetnie znany Piotr Robak, który zdobywa średnio co mecz aż 18,3 punktu. Skrzydłowy Arkadiusz Kobus notuje 15,5 punktu, a silny skrzydłowy Mikołaj Grod dodaje 15,4 punktu i aż 10,2 zbiórki. Słowem podsumowania, czeka nas bardzo trudne zadanie, ale jedziemy tam dać z siebie wszystko i walczyć przez całe spotkanie!

Biofarm Basket Poznań powalczy o drugie wyjazdowe, czwarte z rzędu, a siódme zwycięstwo w sezonie zasadniczym. Początek niedzielnego meczu o godz. 17:00 w hali OSiR w Łowiczu przy ul. Jana Pawła II 3. Wiemy, że na to spotkanie wybiera się nasza grupa wiernych kibiców. Zapraszamy wszystkich do wsparcia nas w Łowiczu! 

© Copyright© Biofarm Basket Poznań 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: Sport Success