Trzecie zwycięstwo z rzędu na szali! Zapraszamy do dopingu
2020-02-08

Biofarm Basket Poznań ma na swoim koncie trzy zwycięstwa z rzędu i w niedzielę powalczy na własnym parkiecie, aby przedłużyć to pasmo.

Już w niedzielę, 9 lutego naszym rywalem będzie Zetkama Doral Nysa Kłodzko – ambitna drużyna, której trenerem jest świetnie znany w koszykarskim środowisku Jerzy Chudeusz. Przed nami duże wyzwanie, ale również wielka szansa, aby potwierdzić wysoką dyspozycję.

Doral Nysa Kłodzko aktualnie z bilansem 7-10 plasuje się na 13. miejscu w ligowej tabeli, ale ma o dwa mecze mniej, niż w tym momencie blisko połowa drużyn zaplecza ekstraklasy.

Ich motorem napędowym jest Jan Malesa, który zdobywa średnio na mecz 13,1 punktu, 3,7 zbiórki oraz 2,4 asysty. O sile zespołu stanowi też Maksymilian Zagórski (średnio 12,2 punktu, 4,2 zbiórki), a ponadto Doral Nysa ma także w swoim składzie Jarosława Bartkowiaka, Szymona Tomczaka, Rafała Wojciechowskiego czy Marcina Kowalskiego

Doral Nysa na pięć swoich ostatnich meczów, wygrał trzy razy. Pokonał GKS Tychy, STK Czarnych Słupsk oraz Polonię 1912 Leszno. W ich ubiegłym meczu podopieczni Jerzego Chudeusza musieli uznać wyższość lidera z Górniak, którego my z kolei pokonaliśmy po dogrywce.

Po naszych dwóch ostatnich zwycięstwa, nad Lesznem i Wałbrzych, czas na Kłodzko!

- Grając z taką energią i zaangażowaniem, każde spotkanie jest do wygrania. Skład i taktyka jest podobna. Trzeba wydobywać z siebie coś ekstra. Ten dodatkowy bodziec daje przewagę – mówił ostatnio na portalu WP SportoweFakty Dawid Bręk, który w meczu z Górnikiem zdobył 16 punktów. Razem z Marcinem Fliegerem (27 punktów) i Michałem Markiem (19 punktów) poprowadzili drużynę z Wielkopolski do triumfu.

Zapraszamy serdecznie do hali Cityzen w Poznaniu (Droga Dębińska 10C, 61-555 Poznań). Początek niedzielnego spotkania o godz. 17:00. Liczymy na Wasze wsparcie!

Będą też dodatkowe atrakcje:

Dobrze wiecie, że cały Biofarm Basket gorąco wspiera rozwój sportu w Miasto Poznań – dlatego przygotowaliśmy dla Was coś naprawdę dobrego!

Podczas meczu Biofarm Basket Poznań – Zetkama Doral Nysa Kłodzko każdy kibic obecny w Hali CITYZEN otrzyma wejściówkę na Halowy Klubowy Puchar Europy w hokeju na trawie, który zawładnie CityZenem już w następny weekend (14-16.02)!

W pucharze wystąpią nasi koledzy z WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie", którzy będą bardzo potrzebowali wsparcia! Ponadto, w przerwie między drugą a trzecia kwartą mecz z Zetkamą, hokeiści zaprezentują dla Was swój sport. Wspólnie wesprzyjmy WKS Grunwald w pucharze i wesprzyjmy poznański sport!

Wykonanie: Sport Success